Yeni Bir Yolculuğa Çıkarken…

Hayatın sonsuz bir serüven olduğunu ve her yeni günün, yeni bir kapının eşiğinde durduğunuzu, yeni fırsatları değerlendirebilmek için kapıyı iyice aralayıp içeriye doğru yol almanız gerektiğinden bahsetmiştik. İşte sizi, yeni bir kapı aralığından yeni bir yolculuk serüvenine yol alma cesaretini kazandıracak ve size bu yolda ilham verecek birkaç düşünce:

1: GEÇMİŞİ ARKANIZDA BIRAKIN: Yeni bir kapıyı açıp yeni bir yolculuğa başlamanın ilk kuralı eski kapıyı kapatmaktır. Geçmişe bağlı kalarak, o eski kapının ardında yaşadığınız başarısızlıklar, hatalar, yanlış kararlar, sorunlu ilişkiler, sorunlu dostluklar, geleceğiniz için atacağınız adımda gücünüzü ve motivasyonunuzu elinizden almasına izin vermeyin. Her yeni gün, geçmişin size yüklediği tecrübelerle birlikte, yeni başlangıçlara yol alma fırsatı sunar. Eski kapıyı kapatmak demek, geçmişi unutmak, yok saymak demek değil; aksine o günlerden ders alıp yeni kapının ardında başlatacağınız yolculukta aynı yanlışlara düşmeden daha başarılı bir şekilde ilerlemek demektir.

2: KORKULARINIZLA YÜZLEŞİN: Yeni bir kapıya adım atıp yeni bir yolculuğa çıkmak demek, bilinmeyene doğru gitmek demektir bir bakıma. Bu da bazen korkutucu olabilir. Böyle durumlarla karşılaşınca, size korku veren o duygularla yüzleşmek ve onları aşmak, kişisel gelişiminizin anahtarıdır. Geçmiş hatalarınızın, üzerinize yüklenen korkularınızın sizi esir almasına ve yolculuğunuza zarar vermesine izin vermeyin. Cesaretinizle, bu yeni yolculuğun size vereceği fırsatları değerlendirerek hayatınızı dönüştürebilirsiniz.

3: HEDEFLER BELİRLEYİN: Yeni bir güne, yeni bir haftaya, yeni bir aya ve yeni bir yıla başlarken hedefler belirleyip bu doğrultuda planlar yapmak, motivasyonunuzu yükselterek, sizin için gerçekten önemli olan şeylere daha sağlıklı bir şekilde odaklamanızı sağlayacaktır. Bu hedefler, nasıl bir hayat istediğiniz konusunda sizi netleştirecektir. Hedefiniz size yol gösterir ve her adımda inancınızı sağlamlaştıracak bir güç oluşturur.

4: POZİTİF DÜŞÜNCE GÜCÜ: Zihnin gücü, yeni bir kapının ardında yatan potansiyeli fark etmenizi sağlar. Sorunlar karşısında sergileyeceğiniz olumlu düşünceler, engellerin üstesinden gelmenizi sağlar ve başarıya ulaşmanıza yardımcı olur. Her yeni başlangıçta, bu heyecanı ve mutluluğu yaşayan zihin, sizi daha olumlu ve daha başarılı bir geleceğe doğru yönlendirir.

5: DEĞİŞİME AÇIK OLMAK: Önünüze açılan yeni bir kapı varsa, sizin için değişim zamanı gelmiş demektir. Bu değişim, gelişim ve ilerlemenin temel kaynağıdır. Değişime açık olmak, yeni yeni yollar keşfetmenize ve kişisel başarılarınızın önündeki engelleri kaldırmanıza yardımcı olur. Hemen şimdi, değişimi kabul edin ve hayatınızda mucizelerin gerçekleşmesine izin verin.

6: SABIRLI OLUN: Başlamış olduğunuz bu yeni yolculuk, hemen olumlu sonuçlar elde edeceğiniz anlamı taşımayabilir. Sabırlı olmak, yolunuza çıkabilecek engellere karşı mücadele ederken, bu yolda ilerlemeniz için önemlidir. Başarı her zaman kolay elde edilmeyebilir. Bu başarıya ulaşmak, yolculuğu zirvede bitirmek biraz zaman alabilir ve gerçek bir çaba göstermenizi gerektirebilir. İşte tüm bu çabalar boyunca göstereceğiniz sabır neticesinde, yeni bir yolculuğun sonucunda harika şeylerin olduğunu göreceksiniz.

7: DESTEĞİ KABUL EDİN: Hayat bir çiftler üzerine kuruludur. Bir şeyi her zaman tek başınıza yapamayabilirsiniz. Zaten böyle yapmak zorunda da değilsiniz. Yeni bir kapı açarken ve yeni bir yolculuğa çıkarken, çevrenizdeki insanların size sunmak istedikleri destekleri kabul edin.  Aile, arkadaş veya mentorlar size rehberlik edebilir ve ilerlemenizde size destek olabilirler. Bu kişilerden gelecek desteği almaya her zaman açık olun. Ortak akıl yöntemini kullanmak, belki de sizi, kendi düşüncelerinizden daha hızlı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Sevgiyle

Bu Yazıları da Okudunuz mu?