Yeni Bir Kapı, Yeni Bir Yol, Yeni Bir Başlangıç

Hayatımızın her anının, dönüm noktalarıyla dolu olduğu bir gerçektir.

Her yeni gün, karşımıza yeni fırsatlar çıkar.

Her çıkan fırsatın arkasından, kendimizi, yeni bir kapı aralığında buluruz.

Fırsatın, fırsat olduğunu anlayabilmemiz için aralanmış olan o kapıyı biraz daha açıp içeri girebilme cesaretini göstermeliyiz.

Belki de bugün, senin için o kapıların en önemlisi açılacak ve sen yeni bir yolculuğa başlayacaksın.

Bu yolculukta uyman gereken bazı kurallarla karşılaşacaksın.

Bu kuralları, yolculuk boyunca dinleneceğin tesislere, yakıt alabileceğin petrollere benzetebilirsin. Buralar senin tükenmekte olan enerjilerini yenileme noktaların olacaktır.

Belki yalnız başına yolculuk yapmayı seviyorsundur; ama bu yolculukta, izin verirsen, sana yol arkadaşlığı yapıp, zaman zaman seni cesaretlendirerek ilerlemen konusunda sana rehberlik edeceğim.

Yeni bir kapı, adım atacağımız yeni deneyimleri temsil eder.

Hayatımıza yeni insanlar girebilir; bu gayet olağan bir şey.

Her insan belki bir fırsattır.

Bu fırsatlar arasında sayabileceğimiz, yeni bir iş modeli olabilir.

Yeni bir beceri elde edebileceğimiz bir eğitim fırsatı olabilir.

Yeni bir hobi edinebilir, yeni bir tutku keşfedebiliriz.

Her ne olursa olsun, kapının ardında bizi bekleyen heyecan verici şeylere karşı istekli ve açık olmak önemlidir.

Yeni bir başlangıca adım atarken endişelerimiz, korkularımız, acabalarımız olabilir; ancak cesaretle o kapıyı aralayıp içeri adım atarsak, bizi bekleyen sınırsız potansiyele yol almış oluruz.

İşte burada o potansiyeli kazanacağın adımları göstereceğim.

Yeni bir yol, karşılaşacağımız ve bir çok farklı alanda mücadele edeceğimiz zorluklarla dolu olabilir. Bu yolculukta, sendeleyebilir, düşebilir, hatalar yapabiliriz. Fakat şunu asla unutmamalısın.

Başarı, asla düşmemek değil, her düştüğünde ne yapacağım diye sızlanmak hiç değil. Düşmenin, tökezlemenin gayet normal olduğunu bilerek, her düştüğünde tekrar ayağa kalkabilecek motivasyona sahip olabilmektir.

Bu yeni yolculukta ilerlerken, sana güç verecek ve seni adım adım başarıya götürecek olan iç motivasyonunu canlı tutmalısın.

Çıkmış olduğun bu yolculuğun sonundaki varacağın hedeflere odaklanmalı, yolculuk esnasında ki engelleri aşabilmeyi öğrenmeli ve hayata karşı her zaman esnek olmalısın. Yolculuğun seni varmak istediğin hedefe ulaştırmayabilir. Bunu ilk başta bilemezsin; ancak her adımda, yapacağın her hamlede, göğüsleyeceğin her zorlukta daha fazla öğrenmeye ve öğrendikçe büyümeye, büyüdükçe yeni hedefler belirleyip bu doğrultuda ilerlemeye devam edeceksin. Yeni bilgiler, seni yeni hedefler belirlemene yol açacaktır.

Öğrenmiş olduğun bu yeni bilgilerle, bugüne kadar yaptığın hatalarını, hüzünlerini, sıkıntılarını geride bırakıp daha rahat bir yolculuk yapmaya başlayacaksın.

Kesinlikle, geçmiş deneyimlerden dersler çıkarmak önemlidir; ancak kendini geçmişe hapsedip geleceği görememek ilerlemenin önündeki engellerden biridir.

Her adımında yeni bir başlangıç parolasıyla hareket etmelisin.

Böylece, yolculuğunda neler yapabileceğini görebilecek ve potansiyelini ortaya çıkaracak motivasyonunu diri tutmayı sağlayacaksın.

Kendi gücünü görmek ve içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak için bu motivasyonun ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.

İnan bana, sen çok daha güçlüsün ve düşündüğünden daha fazla yeteneğe sahipsin. Bu yolculukta bu yeteneklerini ortaya çıkaracağız.

Yeni bir kapı, yeni bir yol, yeni bir başlangıç seni bekliyor.

Hayatına çekeceğin bütün güzellikler, senin onlara doğru ilerlediğin bu yolda tek tek karşına çıkacak.

Unutma!!!

Senin gücün sınırsız ve sadece bu sınırsız gücünü kullanabilme cesareti gösterdiğin seçimlerinle hayatın şekillenecek.

Tekrar ediyorum. Yolculuğun boyunca her daim yanında olacağım.

Yeni bir başlangıç için şimdi adım at ve hayatının en muhteşem macerasına doğru ilerlemenin mutluluğunu yaşa…

Sevgiyle.

Bu Yazıları da Okudunuz mu?